Yönetim
Gençlik ve Spor Bakanı

Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu


Dr. Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Dr. Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulunan Dr. Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

Evli ve bir çocuk babası olan Dr. Mehmet Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

 


Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür

1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, öğrencilik yıllarında gençlik hareketleri içinde aktif olarak yer aldı. 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü yönetiminde görev aldı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2009 – 2012 yılları arasında Genel Başkanlık yaptı,  2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Baykan, 2004 – 2015 yılları arasında Levent Bıçakçı, Hasan Doğan, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören yönetimlerinde amatör ve profesyonel kurul başkanlıklarının yanı sıra son olarak TFF’de Başkan Vekilliği yaptı.

Teakwondo Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliği, 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı yaptı.

Genel Müdürlük görevine atanmadan önceki dönemlerde, Spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 2012 Londra, 2016 Rio  Yaz Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları, 2014 Sochi 2018 PyeongChang Kış Olimpik ve Paralimpik oyunları  başta olmak üzere birçok uluslararası organizasyonda kafile başkanı olarak görev aldı. 

9 Eylül 2011 tarihinde Spor Genel Müdürlüğüne atanmadan önce uzun yıllar özel sektörde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve avukat olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Konya Valisi Yakup CANBOLAT


SAYIN VALİ YAKUP CANBOLAT'IN ÖZGEÇMİŞİ

        1969 Alaca (Çorum) doğumlu olup, ilk ve orta eğitimini Alaca’da tamamladı. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı. 1991 yılında mezun oldu.
        1992 yılında Konya Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. 1995 yılında kura çekerek Durağan (Sinop) Kaymakamlığına atandı.
        Sırasıyla Durağan (Sinop) (1995-1998), Yedisu (Bingöl) (1998-2000), Cumayeri (Düzce) (2000-2003), Kâhta (Adıyaman) Kaymakamlığı (2003-2005), Yozgat Vali Yardımcılığı (İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği) (2005-2007), Söğüt (Bilecik) Kaymakamlığı (2007-2009) görevlerinde bulundu. 2009-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı görevini yürüttü. Daha sonra Hakkâri Valiliği (2014-2016) görevinde bulundu. 
        Bakanlar Kurulunun 01.06.2016 tarih ve 2016/8864 sayılı kararı ile Konya Valiliği görevine atanan ve 13.06.2016 tarihi itibariyle görevine başlayan Vali Yakup CANBOLAT, evli ve iki çocuk babasıdır.Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer ERSÖZ

Ömer ERSÖZ Biyografisi

1964 yılında Konya Akören ilçesinde doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.1987 yılında Konya Gençlik Spor İl Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı ve 2000 yılında görevde yükselme sınavı ile şef olarak görevine devam etti. 2002 yılında Konya Spor Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevine vekâleten getirildi. 

2004 yılında yükseltme sınavı ile Elazığ İli Sivrice Gençlik Spor İlçe Müdürlüğüne atandı. 2 yıl süre ile 5. ve 6. Bölge hizmetini yaptı. 2007 yılının Ocak ayında Konya Gençlik Spor İl Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak geri döndü burada 2 yıl Gençlik Spor Kulübü Başkanlığı da yaptıktan sonra 27 Nisan 2009 tarihinde Karaman Gençlik Spor İl Müdürlüğü görevine atandı. 5 Ekim 2011 tarihinden Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine başladı. Konya’da iki yıl dört ay İl Müdürlüğü yapan Ersöz daha sonra Şubat 2014’de Ankara’ya Genel Sekreter olarak atandı. Ankara’da beş aylık görevden sonra 01 Ağustos 2014  ayında tekrar Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine başladı. Ersöz, Evli ve 3 çocuk babasıdır. 

 ŞUBE MÜDÜRLERİ


Spor Şube Müdür Vekili Ali KANBER
 
Tesisler Şube Müdürü Bilal COŞAR

İdari İşler Şube Müdürü Abdurrahman ŞAHİN

Mali İşler Şube Müdürü Tamer SONGUR

Sporcu Eğitim Merkezi Şube Müdür Vekili Halil EROĞLU

Gençlik Merkezi Şube Müdürü Kasım YAZICI

Gençlik Merkezi Şube Müdürü Hamza GÜLENÇ

Sicil Lisans Şube Müdürü Hacı BEŞBADEM

İşletmeler, Özel Spor Salonları ve Sivil Savunma Şube Müdür Vekili; Ayhan ATAY

TOHM, Proje Koordinasyon, İl Spor Merkezi ve Antrenör Sorumlu Şube Müdürü Mahmut KETEN

Meram İlçe Müdürü Mücahit Mustafa KOÇ

Selçuklu İlçe Müdürü Murat ÖNDER