Yönetim
Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Dr. Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulunan Dr. Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Mehmet Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür

1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, öğrencilik yıllarında gençlik hareketleri içinde aktif olarak yer aldı. 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü yönetiminde görev aldı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2009 – 2012 yılları arasında Genel Başkanlık yaptı,  2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Baykan, 2004 – 2015 yılları arasında Levent Bıçakçı, Hasan Doğan, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören yönetimlerinde amatör ve profesyonel kurul başkanlıklarının yanı sıra son olarak TFF’de Başkan Vekilliği yaptı.

Teakwondo Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliği, 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı yaptı.

Genel Müdürlük görevine atanmadan önceki dönemlerde, Spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 2012 Londra, 2016 Rio  Yaz Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları, 2014 Sochi 2018 PyeongChang Kış Olimpik ve Paralimpik oyunları  başta olmak üzere birçok uluslararası organizasyonda kafile başkanı olarak görev aldı. 

9 Eylül 2011 tarihinde Spor Genel Müdürlüğüne atanmadan önce uzun yıllar özel sektörde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve avukat olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Konya Valisi CÜNEYİT ORHAN TOPRAK


SAYIN VALİ CÜNEYİT ORHAN TOPRAK'IN ÖZGEÇMİŞİ
 
 
        Aslen Erzincan Refahiye nüfusuna kayıtlı olan Vali Cüneyit Orhan TOPRAK, 1966 yılında Kayseri’de doğdu. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.
 
         1988-1991 yılları arasında Kayseri Kaymakam Adayı olarak görev yaptı. 1989-1990 yılları arasında İngiltere’de 1 yıl süreli dil ve meslekî konularda eğitim aldı. Sırasıyla Kozaklı (Nevşehir) Kaymakam Vekilliği, Eskil (Aksaray) Kaymakamlığı, Yenifakılı (Yozgat) Kaymakamlığı, Hamur( Ağrı) Kaymakamlığı, Gülşehir (Nevşehir) Kaymakamlığı, Siverek (Şanlıurfa) Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği görevlerinde bulundu. 2009-2010 yılları arasında ABD’de 6 ay süreli dil ve meslekî konularda çalışmalar yaptı.
 
    01.06.2016 - 02.11.2018 yılları arasında Hakkari Valisi olarak görev yaptı. 26.10.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Konya Valiliğine atanan ve 05.11.2018 tarihi itibariyle görevine başlayan Vali Cüneyit Orhan TOPRAK, evli ve iki çocuk babasıdır.
 Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer ERSÖZ

Ömer ERSÖZ Biyografisi

1964 yılında Konya Akören ilçesinde doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.1987 yılında Konya Gençlik Spor İl Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı. İl Müdürlüğünde değişik servislerde görev yaptıktan sonra, 2000 yılında görevde yükselme sınavı ile şef olarak görevine devam etti. 2002 yılında Bakanlık vekaleti ile Konya Spor Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevine getirildi. Bu görev esnasında Gençlik Merkezi Müdürlüğünü de yürüttü. 

2004 yılında görevde yükselme sınavı ile Elazığ İli Sivrice Gençlik Spor İlçe Müdürlüğüne atandı. 2 yıl süre ile 5. ve 6. Bölge hizmetini yaptı. 2007 yılının Ocak ayında Konya Gençlik Spor İl Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak geri döndü burada 2 yıl Gençlik Spor Kulübü Başkanlığı da yaptıktan sonra 27 Nisan 2009 tarihinde Karaman Gençlik Spor İl Müdürlüğü görevine atandı. 2,5 yıl Karaman İl Müdürlüğünden sonra  5 Ekim 2011 tarihinde Konya Gençlik  ve Spor İl Müdürlüğüne atandı. Konya’da iki yıl dört ay İl Müdürlüğü yapan Ersöz daha sonra Şubat 2014’de Ankara’ya Genel Sekreter olarak atandı. Ankara’da beş aylık görevden sonra 01 Ağustos 2014  ayında tekrar Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine başladı.
Konya Amatör Takımlarında Basketbol ve Futbol oynayan Ersöz, Güreş, Tenis, Atıcılık branşlarında hakemlik yaptı. Halen Uluslararası faal Atıcılık hakemidir.
Ömer Ersöz, evli ve 3 çocuk babasıdır. 

 ŞUBE MÜDÜRLERİ


Spor Şube Müdür Vekili Ali KANBER
 
Tesisler ve İşletmeler Şube Müdürü 
Abdurrahman ŞAHİN

İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Tamer SONGUR

TOHM ve Spor Eğitim Merkez Şube Müdürü Mahmut KETEN

Antrenörler, İl Spor Merkezi ve Okul Sporlarından Sorumlu Meram İlçe Müdürü Mücahit Mustafa KOÇ


Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü  İsmail GÜRTÜRK

Gençlik Merkezi Şube Müdürü Kasım YAZICI

Gençlik Merkezi Şube Müdürü Hamza GÜLENÇ

Sicil Lisans Şube Müdürü Hacı BEŞBADEM

Selçuklu İlçe Müdürü Murat ÖNDER

Uluslararası Gençlik Akademisi Müdürü Bilal COŞAR