Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

Karatay Spor ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İl Müdürümüz Birdal Öztürk‘ün yaptığı açılış konuşması ile başladı.

Antrenörlerimiz ile GSB Spor Okullarımıza ve GSB Engelsiz Spor Okullarımıza kayıt olan sporcular ve ailelerinin de yoğun katılımıyla gerçekleştirilen program çeşitli spor branşlarında yapılan gösteriler ve program alanına kurulan spor branşları tanıtım stantlarının gezilmesi ile sona erdi.

Atletizm, Badminton, Basketbol, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Eskrim, Futbol, Güreş, Halter, Halk Oyunları, Hentbol, Hokey, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Okçuluk, Özel Sporcular, Ragbi, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Yüzme, Para Yüzme, Sutopu, Modern Pentatlon, Bocce ve Wushu olmak üzere toplam 29 branşta gerçekleştirilecek GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okullarımızdan 3-18 yaş arası çocuk ve gençlerimiz ücretsiz faydalanma imkanı bulacak.