Konya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdurrahman Şahin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

15 Temmuz gününün tarihe altın harflerle yazılmış büyük demokrasi mücadelesi olduğunu belirten İl Müdürümüz Abdurrahman Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bundan 7 yıl önce FETÖ terör örgütü tarafından milli birlik ve beraberliğimizin hedef alındığı 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara koşan kadın erkek, genç yaşlı demeden büyük bir cesaret gösteren Milletimiz, büyük bir kahramanlık destanı yazdı.

Gururla kutladığımız 15 Temmuz gecesinde vatanını savunmak için meydanlarda nöbet tutan 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımız, vatan mevzu bahis olduğunda hiç düşünmeden birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza duracağını ve ne pahasına olursa olsun vatanından, bayrağından, hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

Bugün bizlere düşen en büyük sorumluluk ise, milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında göstermiş olduğu demokrasi zaferini gelecek nesillerimize aktarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Vatan uğrunda canlarını feda eden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum.”