Konya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdurrahman Şahin, Berat Kandili mesajı yayınladı.

İl Müdürümüz Abdurrahman Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Berat Kandili, Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine sığındığımız, gönüllerimizi tövbe ile arındırdığımız bir gecedir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bir hadiste Berat kandilinde yapılacak duaların geri çevrilmeyeceği müjdesini vermiştir. Berat, Allah`ın sonsuz af ve mağfiretine ulaşmanın yanında manevi duyguların kuvvetlendiği, sevgi, kardeşlik ve barış duygularının da içten hissedilerek yaşandığı müstesna gecelerimizdendir.

Berat Kandilini vesile bilerek bu mübarek gecede Yüce Rabbimizden bizleri affetmesini dilemeli, kırgınlıklara son vererek insanların mutluluğu için dua etmeliyiz. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen ve ülkemizi yasa boğan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara şifa, kederli ailelerimize sabır dualarını eksik etmeyelim. 

Bu duygu ve düşüncelerle birlikte Berat Kandilimizi tebrik ediyor, dualarımızın kabul olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."