19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı Atatürk Anıtına Çelenk Sunma ve 100.yılda 100 metre bayrakla yapılan Gençlik Yürüyüşü ile başladı.

Milli mücadelemizin 100.yılında yapılan programa Konya Valimiz Sayın Cüneyit Orhan Toprak, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Fidan Yüksel, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz, Daire Müdürleri, Protokol Üyeleri ve çok sayıda sporcu ve gençler katıldı.

Anıt Alanı'nda düzenlenen törende, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 100.yılda 100 metre bayrakla yapılan Gençlik Yürüyüşü başladı. Daha sonra Kültür parka geçilen programda, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz’ün günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasının ardından Konya Valimiz Cüneyit Orhan Toprak’ta bir konuşma yaptı. Ecdada Mektup 1919 Yarışmasında Türkiye birincisi olan gencimizin mektubunun okunması, şiirler, halk oyunları ve sportif gösterilerle devam eden program, Uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporculara ve Ecdada Mektup Yarışmasında dereceye giren gençlere yapılan ödül töreniyle sona erdi.