GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ SÜPER KUPA FİNALİNİ İZLEDİ

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Galatasaray ile Akhisarspor’un karşılaştığı Süper Kupa Finalini izledi.

16 AĞUSTOS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Galatasaray ile Akhisarspor’un karşılaştığı Süper Kupa Finalini izledi.

Bu yıl 12. kez düzenlenen TFF Süper Kupa'da Galatasaray ile Akhisarspor karşı karşıya geldi. Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada Akhisarspor, normal süresi ve uzatma bölümü 1-1 sona eren maçta penaltılarda Galatasaray'a 5-4 üstünlük sağlayarak TFF Süper Kupa'nın sahibi oldu.

Karşılaşma sonunda takımların madalyalarını ve kupasını Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören takdim etti.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Süper Kupa'yı kazanan Akhisarspor için tebrik mesajı yayımladı.

Bakanımız mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda oynanan TFF Süper Kupa final müsabakasında başarıyla mücadele eden her iki takımımızı da yürekten alkışlıyorum. Süper Kupa finalinde rakibi Galatasaray'ı 6-5 mağlup ederek tarihinde ilk kez kupayı müzesine götüren Akhisarspor'u kutluyorum. Bu vesileyle başarıda emeği geçen tüm takım oyuncularını, teknik ekibi ve yönetimi tebrik ediyorum. TFF Süper Kupa'nın sahibi Akhisarspor ve maçta son ana kadar mücadele eden Galatasaray'ı kutluyor, yeni sezonda başarılar diliyorum."