Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığının 2015 Yılı Faaliyet takviminde yer alan "Uluslararası Torku Mevlana Bisiklet Turu" 10 Ekim Cumartesi günü Konya (Konya Büyükşehir Belediyesi Torku Arena-Kelebekler Vadisi) etabı ile sonlandı.

Son derece çekişmeli geçen ve büyük bir heyecanın yaşandığı Uluslararası Torku Mevlana Bisiklet Turunun son etabında şampiyonluk ipini 2.44.05’lik zamanla tekerlek farkıyla Ahmet Örken göğüsledi. İkincilik ve üçüncülük Sırbistan’a giderken aynı zamanla Ivan Stevıc ikinci, Dusan Kalaba üçüncü oldu.
 
Uluslararası Torku Mevlana Bisiklet Turunun Genelde en iyi sporcusu olarak Sarı Mayoyu sırtından çıkartmayan Ahmet Örken son etapta da sarı mayonun ve en iyi Sprint’ci olarak Turkuaz Mayonun sahibi oldu. Brisaspor’dan Onur Balkan ise en iyi yokuşcu olarak Kırmızı Mayonun sahibi oldu.

Genel klasmanda Torku Şekerspor’dan Ahmet Örken birinci olarak şampiyonluk kupasını kaldırırken, Torku Şekerspor’dan Bekir Baki Akırşan ikinci, Kocaeli Brissa Spor Kulübünden Gökhan Hasta üçüncü oldu. Genel Takım Sıralamasında ise şampiyonluk kupası Torku Şekerspor’a giderken, Kocaeli Brissaspor ikinci, Sırbistan Milli takımı ise üçüncü olarak turnuvayı tamamlamış oldu.