Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Türkiye Bisiklet Şampiyonası 8. Etap Yol Yarışları 29-30 Ekim 2022 tarihlerinde Alanya’da düzenlendi.

500'den fazla sporcunun katıldığı Türkiye Bisiklet Şampiyonası 8. Etap Yol Yarışlarına Konyalı sporcularımız elde ettiği dereceler ile damga vurdu.

Türkiye Bisiklet Yol Şampiyonası'nda ilimiz sporcularının elde ettiği dereceler şu şekilde oluştu;

Torku Şekerspor Kulübünden; Ramazan Yılmaz Genç Erkekler Yol Yarışı, kriteryumda ve genel klasmanda altın madalya, Fatmanur Doğan Genç Bayanlar yol yarışında altın madalya, kriteryum ve Genel klasmanda altın madalya, Emine Adanalı Yıldız U15 Bayanlar Yol Yarışında gümüş madalya, kriteryumda ve genel klasmanda ise altın madalya, Defne Kadıoğlu U15 Bayanlar yol yarışı ve kriteryumda bronz madalya, Sude Nur Satıcı U17 Bayanlar genel klasmanda gümüş madalya, Furkan Duran U15 Erkekler genel klasmanda bronz madalya kazandı.

Konya Büyükşehir Belediye Spor Kulübünden; Tunahan Çetin Yıldızlar A kategorisi Yol Yarışlarında gümüş, genel klasmanda ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Bisiklet Takımından; Göktürk Yüzerler U15 Erkekler Yol Yarışı ve genel klasmanda altın madalya, kriteryumda ise gümüş madalya, Hüseyin Emir Solmaz Minik Erkekler kriteryumda altın madalya ve Mustafa Enes Girgiç gümüş madalya kazandılar.

Akören Belediyesi Spor Kulübü sporcularından; Emre Yuca takım klasmanında altın madalya, Mustafa Akkoyun kriteryumda gümüş madalya ve Mustafa Erdemli kriteryumda bronz madalya alırken, Türkiye 2022 yılı takım klasmanında Konya Gençlik Spor Klübü gümüş madalyanın sahibi olurken, Ferdi Klasmanda ise Emre Yuca altın madalyanın sahibi oldu.