Konya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdurrahman Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderlik ettiği ve kahraman milletimizin birlik, beraberlik, azim ve inancıyla vücut bulan Büyük Taarruz Zaferinin 98. Yıl dönümünü idrak etmiş bulunuyoruz. 

30 Ağustos; 1071’de Malazgirt'te açılan sayfanın altına 1922 yılında vurulan şanlı mühürdür. O savaş meydanlarında yalnızca Anadolu toprakları düşman işgalinden kurtulmamış; aynı zamanda bu milletin hiçbir zulme ve işgale boyun eğmeyeceği tüm dünyaya ispat edilmiştir.

Ecdadımızın azim, iman ve heyecanı  geleceğimizin sağlam temellerini oluşturmuştur. Bizler de aynı aşk ve inançla hedeflerimizi inşa ediyor, yarının sahipleri olacak evlatlarımıza her alanda dünya lideri bir Türkiye bırakmanın mücadelesini veriyoruz. 

Bu mücadelede en büyük gücü istiklal sevdalısı aziz milletimizden alıyor, bu topraklarda, şanlı bayrağımızın gölgesinde sonsuza kadar birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yaşayacağımızı bir kez daha tüm dünyaya haykırıyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bağımsızlık meşalesini yakarak bu zafere öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, dava arkadaşlarını ve vatan müdafaası nda canını siper eden tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnet duygularımla anıyorum.” dedi.