Konya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdurrahman ŞAHİN, gönül dünyamızı aydınlatan mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının had safhaya ulaştığı onbir ayın sultanı olan Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kadir Gecesi, sema kapılarının ardına kadar açıldığı, Yüce Allah’ın tüm insanlığa kurtuluş çağrısı olarak göndermiş olduğu Kur’an’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir.

Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu müstesna gecede Kalplerimizin kötülüklerden arınmasını, gönül dünyamızın aydınlanmasını, manevi huzurumuzun artmasını, tüm insanların birliğe, beraberliğe ve daha güzel bir geleceğe kapılarını açmasını, bütün dünyayı etkisi altına alan koranavirüs salgınının bir an önce sona ermesi için bol bol dua edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gençlik ve Spor teşkilatımızın, hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslâm Âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.” dedi.