SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ BAŞLADI

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Konya’da başladı.

9 MAYIS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

 

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Konya’da başladı.

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Konya’da başladı. Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz ve Okul Sporları Şube Müdürü Mücahit Mustafa Koç Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerinde başlayan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesini yerinde inceledi.

50 antrenör ve 30 beden eğitim öğretmeni ile yetenek taramasına alınan 3.sınıf öğrencisi yaklaşık 40 bin çocuk değerlendirme sonucunda yeteneklerine göre farklı branşlara yönlendirilerek sporla tanıştırılacak.