AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR

Amatör Spor Haftası etkinlikleri 09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında başlıyor.

5 EKİM 2017
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri 09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Amatör Spor Haftası faaliyetleri kapsamında il ve ilçe tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda çeşitli spor branşlarında yaş gruplarına göre faaliyetler düzenlenecek. Bu faaliyetler kapsamında ilimizde Atletizm, Tenis, Masa Tenisi, Judo, Hentbol, Badminton, Halter, Cimnastik branşlarında düzenlenecek etkinliklerde, dostluk ve fair-play kuralları çerçevesinde kardeşçe yarışmanın, mücadelenin ve amatör spor ruhunun önemine vurgu yapılacak.

09 Ekim Pazartesi günü saat 10:30’da Atatürk Spor Sitesi içerisinden “Amatör Spor Yürüyüşü” ile başlayacak Amatör Spor Haftası Etkinlikleri, hafta boyunca yapılacak müsabakaların ardından 15 Ekim Pazar günü saat 14:00’da Atatürk Spor Salonunda yapılacak olan toplu ödül töreni ile sona erecektir.